en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Youtube'dan Para Kazanmak
3947

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır

Son günlerin gözdesi olan youtube dan para kazanmak oldukça

kolay. Kolay olduğu kadar zor yanları da var elbette. Bunları tek 

tek sizin için araştırdık. ​

Youtube İle Nasıl Para Kazanırız?

Öncelikle yapmanız gereken tek şey youtube'da hesap açarak bulduğunuz güncel videoları yada kendinizin oluşturduğu videoları youtube'a yükleyip izlenmesini beklemek.

Siz youtube bir video yüklersiniz, Youtube o videoya reklam koyar o videoyu izleyen kişi reklama tıklarsa belli miktarda para kazanırsınız (bu reklam tıklama basına 3 kurusta olabilir 1 lirada sectiğiniz katogoriye göre degişir). Eger Tıklama başına maliyet yüksek olsun istiyorsanız Youtube'da olmayan özgün videolar atmalısınız. Youtube'da olan videoyu atarsanız maksimum 5-10 kuruş kazanırsınız ama Youtube'da olmayan bir video atarsaınz 1-2 lira bile kazanabilirisiiz. Örnek vermek gerekirse; komik hayvanlar diye video atarsanız cok fazla para kazanamazsınız, ama yeni çıkan bir araba modelini veya son çıkan telefon,tablet,tv gibi tanıtım videosunu atarsanız, çok fazla para kazanabilirsiniz.

Eger 1 kanalınızdan 3 adet telif yerseniz kanalınız kapatılır ve para kazanamasıınnız. 

Telif yememek için özgü video atmanız şart. 


Bir kaç adım ile Youtube’dan para kazanmayı öğrenebilirsiniz.

  • İlk önce bir Youtube kanalı açmalısınız. (Açacağınız kanal, sizin ilgi alanınızın olması sizin için daha iyi olacaktır. [Örneğin; http://www.youtube.com/channel/mahallekavgaları,teknolojik ürünler)
  • Ardından açtığınız kanala çektiğiniz videoları yükleyin. (Videolar size ait olması bu konuda çok önemli) 
  • Videolara reklam alabilmek için Youtube ortaklık programına başvurmanız gerekiyor.Yada Adsense hesabınız varsa Youtube kanalınıza bağlayabilirsiniz. Videolarınızda reklam gözükmesi için Adsense hesabınızı da bağlayabilirsiniz.
  • Başvurduktan sonra eğer onaylanırsa videolarınızda reklam gözükmeye başlıyor.
  • Youtube ortaklık programına dahil olduğunuzda size bir panel veriliyor ve bu panelden ne kadar kazandığınızı görebiliyorsunuz. Ayrıca bu panelde farklı analizler ile daha verimli nasıl para kazanabileceğinizi inceleyebilirsiniz. Yine bu panelden biriken ücretinizi isteyebiliyorsunuz. Ücret ise banka hesabınıza yatıyor.

​5 adımda Youtube'dan para kazanmak mümkün. Konunun başında da söylediğimiz gibi videoların size ait olması ve kaliteli videolar çekmeniz çok önemli.Borsada Nasıl Oynanır?

para,yolu,money,kazanmak,borsa,youtube,kolay,kazanç,network,marketing,google,adsense,
para bulmanın yolları,para kazanmanın yolları, borsa nasıl oynanır, youtubeda kazanmak mümkün mü,evde otururken para kazanmak,anket doldurarak para kazanmak,